Ortodonta » IPA – Indywidualnie Projektowane Aparaty

Nagłówek

Indywidualnie projektowane aparaty
Logowanie

Konto modeli cyfrowych

IPA – Indywidualnie Projektowane Aparaty

IPA5

96x96

Pobierz bezpłatne oprogramowanie

 

 

 

Instrukcja przygotowania środowiska pracy z diagnostycznymi modelami cyfrowymi DDP-Ortho i techniką IPA  

Krok I – Diagnostyczne Modele Cyfrowe

1. Rejestracja konta użytkownika w portalu laboratorium  - do pracy z modelami cyfrowymi DDP-Ortho i systemem IPA niezbędne jest założenie konta użytkownika w portalu – www.ortolab.pl
2. Wysyłanie materiałów do celów produkcji digitalnych modeli diagnostycznych:
• Wycisk w masie alginatowej górnego i dolnego łuku zębowego oraz kęsek zgryzowy lub wysłane przez Internet skany wewnątrzustne w formacie .stl
UWAGA! Istotna jest jakość pobranego wycisku i kęska zgryzowego.
• Pobrane wyciski wraz z kęskiem należy zapakować do torebek strunowych z kawałkiem wilgotnego materiału (wilgotną gazą.).
• Woreczki z wyciskami należy zapakować do standardowej koperty bąbelkowej lub do pudełek, które można bezpłatnie zamówić na stronie internetowej laboratorium (www.ortolab.com.pl).
• Należy włożyć także zlecenie wykonania modelu, które należy wygenerować po zalogowaniu się do konta w portalu DDP-Ortho, wydrukować i ewentualnie wypełnić.
• Wysyłka do laboratorium na adres Ortolab Sp. z o.o., ul. Krótka 29/31, 42-200 Częstochowa.

Po dwóch dniach roboczych otrzymacie Państwo informację, iż digitalny model diagnostyczny jest gotowy do pobrania na Państwa koncie na serwerze DDP-Ortho.


Krok II – Indywidualnie Projektowane Aparaty (IPA)

Digitalny model diagnostyczny jest przygotowany do wykonania pomiarów, analiz, wizualizacji oraz umożliwia Indywidualne Projektowanie Aparatu.
• W zakładce IPA pozycjonowane są zamki.
• Po zaprojektowaniu wysyłany jest plik modelu na adres ipa@polorto.com.pl
• Na podstawie przesłanego modelu zostaną wykonane pozycjonery – szyny transferowe, które pozwolą na naklejenie zamków w miejscach wskazanych przez lekarza na modelu cyfrowym.
• Pozycjonery (szyny transferowe) wraz z zamkami wybranego systemu, modelem gipsowym i pozostałą dokumentacją zostaną przesłane do lekarza kurierem.

Procedura zakłada 5 dni roboczych na wykonanie Indywidualnie Projektowanego Aparatu od momentu przesłania przez Lekarza prawidłowo zaprojektowanego IPA.

Pobierz szczegółową Instrukcję

 

Zobacz Opinie

Krótki filmowy przewodnik po IPA

IPA – Procedura

Zacznij z IPA – wariant I
Zacznij z IPA – wariant II
Zacznij z IPA – wariant III

 

IPA – Pośrednia metoda klejenia aparatu
 
  • Pozycjonowanie zamków cyfrowo
    w kilka minut
  • Pewność pozycji zamków dzięki drukowanym 3D transferom (jig)
  • Prosta procedura klejenia aparatu
  • Krótki czas klejenia aparatu
  • Wysoka jakość i precyzja
  • Łatwość ściągania jig bez osłabienia wiązania kleju
  • Dostępne w lokalnym laboratorium
  • Bardzo dobra cena

medal_IPA

Nie zgaduj jak pozycjonować zamki

IPA (Indywidualnie Projektowane Aparaty) to system pozwalający na precyzyjne pozycjonowanie zamków na rzeczywistym modelu zgryzu pacjenta, który został przeniesiony w świat cyfrowy.

r1_ipa
Przy wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania DDP-Ortho (darmowe) lekarz może bardzo dokładnie ustalić pozycję zamka na każdym zębie wykorzystując swoją najlepszą wiedzę z tego zakresu.
Do wyboru lekarz ma kilka systemów zamków, począwszy od tradycyjnych dwuskrzydełkowych a skończywszy na samoligaturujących).

wybierz typ zamkow

Na wstępie program pozycjonuje zamki według określonych i zdefiniowanych zasad (dla wybranego systemu zamków) ustawiając ich szczelinę w odpowiedniej odległości od krawędzi siecznej zęba. Lekarz w zależności od wady zgryzu pacjenta oraz indywidualnych cech uzębienia może dowolnie zmienić tę wstępną pozycję przesuwając zamek w kierunkach okluzyjno-dziąsłowym, mezjalno-dystalny oraz nadając mu angulację.

OmniArch1

Po zatwierdzeniu pozycji zamka na każdym zębie, laboratorium przygotowuje pozycjonery, które dokładnie przeniosą ustaloną na modelu cyfrowym pozycję zamka na zęby.

OmniArch

Lekarz otrzymuje od Swojego dostawcy zamków pozycjonery na oba łuki zębowe z osadzonymi w nich zamkami, które wybrał na etapie projektowania aparatu.

r6_jpg

Budowa pozycjonera pozwala na stabilne umieszczenie zamka na zębie oraz na wygodne naświetlenie kleju nałożonego na podstawę zamka gdyż dostępna jest ona z 3 stron. Dla wygody nakładania pozycjonerów w ustach pacjenta lekarz może je dowolnie i w łatwy sposób podzielić na mniejsze fragmenty (ze względu na stabilność osadzania pozycjonerów zaleca się dzielenie ich na odcinki nie mniejsze niż obejmujące 2 zęby). Po naklejeniu i naświetleniu zamków lekarz w bardzo łatwy sposób może usunąć pozycjonery.

Wyślij do znajomego
Strona korzysta z plików cookies Polityka Prywatności