Ortodonta » Leczenie wad zgryzu i nieprawidłowych nawyków mięśniowo-czynnościowych bez zamków

Nagłówek

Indywidualnie projektowane aparaty
Logowanie

Konto modeli cyfrowych

Leczenie wad zgryzu i nieprawidłowych nawyków mięśniowo-czynnościowych bez zamków

MYO_film

U 75% dorastającej populacji uwidaczniają się cechy nieprawidłowego zgryzu i nieprawidłowego rozwoju twarzy. Jakie są tego przyczyny?
Dysfunkcja tkanki miękkiej (takie nawyki jak oddychanie przez usta, nieprawidłowe ułożenie i funkcjonowanie języka oraz nieprawidłowe przełykanie) ograniczają rozwój twarzy oraz części przedniej szczęki, powodując, że nie ma wystarczająco dużo przestrzeni na zęby. Wyeliminowanie złych nawyków poprawia ogólny stan zdrowia i umożliwia prawidłowy rozwój oraz osiągnięcie pełni potencjału genetycznego.
Sukces leczenia zależy od tego, aby pacjent był w stanie samodzielnie poprawić swoje nieprawidłowe nawyki mięśniowo-czynnościowe. W takim leczeniu pomocne są Trainery, odpowiednio dobrane w zależności od wieku i wady zgryzu. Cele leczenia sięgają dalej niż posiadanie prostych zębów, należą do nich: prawidłowe oddychanie przez nos, domykanie warg będących w spoczynku, prawidłowa pozycja języka, brak nadczynności mięśni napinających dolną wargę podczas przełykania, optymalny rozwój twarzy, prawidłowy zgryz, proste zęby i brak potrzeby stosowania aparatów retencyjnych.

Więcej informacji…

Wyślij do znajomego
Strona korzysta z plików cookies Polityka Prywatności