Ortodonta » Czasopismo ortodontyczne – Moja Praktyka

Nagłówek

Indywidualnie projektowane aparaty
Logowanie

Konto modeli cyfrowych

Czasopismo ortodontyczne – Moja Praktyka

Jolanta Sajkowska - Microetcher
W praktyce lekarza ortodonty, jednym z powszechnych problemów jest odklejanie się elementów aparatu stałego, zamków ortodontycznych i pierścieni. Takie sytuacje zdarzają się w każdym gabinecie częściej lub rzadziej, popularnie nazywamy je „awariami”. Często, bardzo dezorganizują pracę planową, stanowią też pewne obciążenie finansowe praktyki, to przecież nowe zamki, klej, ligatury, czasem nowy drut, a przede wszystkim czas lekarza. 
Randall C. Moles - Leczenie schorzeń stawu skroniowo – żuchwowego w gabinecie ortodontycznym
Postępowanie lecznicze rozpoczynamy od postawienia diagnozy, która jest kluczem do opracowania skutecznej strategii leczniczej – takie działanie będzie źródłem naszego sukcesu lub porażki. Jeżeli postawiona diagnoza jest właściwa to wynik postępowania leczniczego będzie właściwy i trwały. Jeżeli diagnoza jest niejasna lub niedokładna to w najlepszym przypadku czas leczenia wydłuży się, a w najgorszym leczenie będzie nieskuteczne.
Randall K. Bennett, James J. Hilgers - Aparat „Pendulum”
Autorzy dyskutują na temat aktualnych poglądów i technik wpływających na stabilizację I utrwalenie nowo osiągniętej pozycji trzonowców. Skupiają się na wczesnym efekcie leczniczym (po 10-12 tygodniach) i przedstawiają 13 pacjentów leczonych systemem „noncompliance” i dwóch pacjentów leczonych tylko aparatem Pendulum.
 

Od Redaktora

 

Szanowni Czytelnicy,

To już piąty numer Mojej Praktyki, czasopisma, które zagościło w Państwa gabinetach i jest pomocne w prowadzeniu działalności lekarza ortodonty.

Ostatnie zmiany w Redakcji MP nakierowane były na profesjonalizm każdego etapu powstawania czasopisma, procesów wydawniczych jaki dystrybucji.

Chcemy wykorzystać ten kapitał do jeszcze lepszej penetracji wiedzy o ortopedii szczękowej, lepszej informacji i szerszemu jej zakresowi.

Bardzo liczymy na rozpoczęcie współpracy w badaniach i publikacjach przez polskich lekarzy. Tym bardziej, że obserwowany również przez nas poziom wiedzy ortodontycznej u polskich praktyków podnosi się gwałtownie (również w porównaniu do poziomu niektórych krajów europejskich).

Dzięki dobrej współpracy Polorto z zagranicznymi wykładowcami dostawcami materiałów mamy dostęp do nowoczesnej wiedzy z zakresu ortodoncji i udało nam się pozyskać cykl dobrych artykułów. Dlatego też, pismo mogło być w 100% finansowane przez Polorto. Ponieważ zależy nam na utrzymaniu wysokiego poziomu pisma i jego dalszym rozwoju, zmuszeni będziemy zakupić prawa autorskie na nowe, kolejne wydania Mojej Praktyki.

Na te działania potrzeba znacznie większych niż dotychczas nakładów finansowych.

W związku z tym, chciałbym zaproponować nowe warunki otrzymywania Mojej Praktyki w roku 2001.

Wprowadzamy płatną prenumeratę dla wszystkich podmiotów chcących otrzymywać MP.

Prenumerata rocznik 2001 (4 wydania) - 120 zł brutto
Pojedyncze numery - 35 zł brutto

Zniżka dla praktyków w wieku do 35 lat

W roku 2001 w wysokości 10%

Wszyscy prenumeratorzy będą mogli korzystać z programu Polorto pod nazwą „Inwestuj w wiedzę” polegającym między innymi na 10% rabacie dotyczącym ceny szkoleń organizowanych lub afiliowanych przez Polorto sp. z o.o.

Mam nadzieję na akceptację przez Państwa tych warunków i owocną współpracę w nowym 2001 roku

 

Strona korzysta z plików cookies Polityka Prywatności