Ortodonta » Czasopismo ortodontyczne – Moja Praktyka

Nagłówek

Indywidualnie projektowane aparaty
Logowanie

Konto modeli cyfrowych

Czasopismo ortodontyczne – Moja Praktyka

Michael W. Scott - Dystalizacja trzonowców: więcej możliwości klinicznych
Wraz z rozwoje najwyższych technologii w dziedzinie ortodoncji wprowadzono wiele „gadżetów”. Z ciągle powiększającego się wyboru aparatów i mechanizmów wybrałem Lokar Molar Distalizer, który przewyższa wszystkie inne dostępne na rynku aparaty. Jeśli chodzi o ocenę efektów stosowania przeze mnie tego aparatu mogę tylko powiedzieć, że jest to działanie bardzo pozytywne.
Joe H. Mayes - Jednowizytowa ekspansja szczeki
Najczęstszym problemem z którym spotykają się lekarze ortodonci, nie jest klasa II, lecz zwężona szczęka górna. Osobiście wolę metalowe śruby hyrax z powodu ich czystości i braku podrażnień tkanki miękkiej na podniebieniu pacjenta od założonej płytki. Przez wiele lat badań odkryliśmy, że łatwiej lutować, ciąć i polerować niż samemu wykonywać wiele dogięć.
Barbara Warych, Szymon Chojnowski - Zastosowanie aparatu bihelix do poszerzania szczęki
Na początku 1997 roku pojawiła się na polskim rynku modyfikacja quo-helix’a propagowana przez dr S. Williama. Łuk ten o nazwie bihelix jest prostszy w konstrukcji. Zwiększył się też komfort noszenia, gdyż pętle przy trzonowcach zwykle odstawały od podniebienia i blokowały język.
Robin L. Elledge - Sześć kroków aby zwiększyć liczbę pacjentów
Metoda Sześciu Kroków została opracowana, Aby pomóc lekarzom i ich asystentom we wzroście zainteresowania ich usługami poprzez nowe podejście do pacjenta. System ten pomoże ci zorganizować twoje konsultacje z pacjentem. Upewnisz się, że dałeś odpowiednią diagnozę w odpowiednim czasie i że wszyscy pacjenci otrzymali taką samą profesjonalną opiekę. Metoda Sześciu Kroków jest podzielona na trzy części, a każda część jest podzielona na dwa kroki.
Jorg Scheffler - Alternatywa dla amalgamatu. Definite – definitywny zastępca?
Prawdziwy substytut amalgamatu nie był dotychczas dostępny. Materiały wykazywały wyraźnie mniejszą odporność na ściskanie i ścieranie lub też uwalniały, jak np. w przypadku kompozytów i komponomerów, nie spolaryzowane monomery, Opracowanie materiału Definite na zupełnie nowej bazie materiałowej roztacza przed stomatologią zachowawczą zupełnie nową perspektywę.  
James J. Hilgers - Funkcjonalne zakończenie. Koncepcja, narzędzia, techniki.
Proponujemy nowy sposób podejścia do zagadnień leczenia, które nazywa się funkcjonalne zakończenie. Właśnie tak jak sugeruje nazwa , to podejście w dużej mierze polega na stosowaniu w końcowej fazie leczenia funkcjonalnej adaptacji, o wiele bardziej niż dominacji mechaniki. Moje przekonanie jest takie, że większość przypadków kończy się trochę łatwiej wtedy, gdy wykorzystany jest indywidualny model mięśniowy pacjenta, powiększony i wykorzystany do ustawienia i dopracowania zgryzu.
Sverker Toreskog - Carislov – subtelna metoda leczenia próchnicy.
Jeśli mówimy o leczeniu próchnicy, to zawsze uczono mnie i ćwiczyłem metodę „wywiercić i wypełnić”. Moje umiejętności pozwalały mi stosować tę metodę przez lata, ku ogólnemu zadowoleniu moich pacjentów. Niemniej jednak część leczenia związana z wierceniem napotykała często na różne problemy. Szczególnie jeśli chodzi o strach pacjenta przed zabiegiem oraz o uczucie znacznego dyskomfortu w trakcie zabiegu. Obydwa te problemy mogą zostać wyeliminowane za pomocą Carislov – nowej, naukowo udokumentowanej metody do chemo-mechanicznego usuwania próchnicy opracowanej przez szwedzką firmę Medi Team.

Od Redaktora

 

Witam Czytelników Mojej Praktyki

Jej kolejny numer poświęcony jest nie tylko ortodoncji ale również kilku ciekawym informacjom z zakresu stomatologii ogólnej. Ale po kolei: artykuł dr M. Scotta dotyczący aparatu Lokar jest pełnym kompendium dotyczącym wskazań, wykonania i efektów leczniczych tego urządzenia. Przy okazji autor przedstawia swoją osobowość lekarza i nauczyciela. Jeśli ma ktoś ochotę „zobaczyć go w akcji” to w dniach 01/02 kwietnia 2000 w Częstochowie odbędzie się wykład dotyczący „Planowania leczenia w systemie ORTHOS” dr Michael Scott’a, oraz „Druty ortodontyczne, ich rozumienie, racjonalne kryteria doboru” dr Michaela Swartz’a. Dobór artykułów w tym numerze jest taki aby przedstawić kilka praktycznych zastosowań prostych procedur i aparatów do stosowania od „zaraz” przy nastepnym z umówionych pacjentów. Dr Joe H. Meyers pisze o aparacie hyrax, dr James J. Hilgers o funkcjonalnym kończeniu leczenia, dr Robin L. Elledge omawia elementy efektywności w praktyc3e. Proszę zwrócić uwagę na jednorodność postępowania i brak sprzeczności między prowadzoną praktyką lekarską, a sposobem podejścia do prowadzonego przez siebie bussinesu. Jest to jedna z cech najlepszych praktyk jakie udało mi się oglądać podczas całej pracy z Polorto.

Witamy pierwsze polskie artykuły dotyczące aparatu Bihelix autorstwa dr Szymona Chojnowskiego i dr Barbary Warych. Redakcja Mojej Praktyki czeka na więcej. Ciekawe informacje można znaleźć w artykule dotyczącym impresji z praktyki dr R. Alexandra zamieszczonej w części dotyczącej polskiego Study Club i napisane przez dr Anne Kienitz – Orzelską i dr Jolantę Sajkowską. Chciałbym też podziękować dr Januszowi Mordzie za konsultacje podczas pracy nad tłumaczeniami. Informacja o promocji materiałów Sched Dental – aparat IST, (nie myślałem, że „zwykłe” chrapanie jest tak groźne i pustoszące zdrowie człowieka) zamki „Generus” i „niezwykłe” zwyczajne śruby ortodontyczne Vector – powinny domknąć część ortodontyczną. W stomatologii ogólnej, która po raz pierwszy gości na łamach Mojej Praktyki podajemy informację o nowym multimix Carislov. Jest to produkt, który spełnia wskazania WHO co do ochrony zdrowia w zakresie stomatologii i metod ART. (atraumatycznych) leczenia próchnicy. Tam gdzie należy chronić zdrową tkankę i warto nie brutalizować leczenia, Carislov ma pełne zastosowanie. Wskazania kliniczne to: próchnica u dzieci, próchnica głęboka, próchnica korzeni. Osobiście miałem okazję ratować swój ząb z próchnicą wtórną Carislovem, gdzie przy tradycyjnym sposobie postępowania lekarz proponował wstępnie jego zatrucie. W nowym multimix zawarty jest sposób na ekonomię zabiegu nawet w małej praktyce. Prowadzimy i również sponsorujemy badania Polish Patient Folow Up ( przy współpracy z wszystkimi zainteresowanymi użytkownikami Carislov w Polsce na grupie około 1000 pacjentów, a docelowo 2000), których rezultaty będą polskim wkładem do propagowania metod ART. W stomatologii światowej. W końcu już nie długo mamy być członkiem society zachodnich europejczyków i warto nad tym pomyśleć, również jeśli chodzi o własny zawód.

Dla lekarzy stomatologów ogólnych proponujemy też promocję ORMCOCER’u Definite. W kolejnych numerach będziemy informować o kilku nowych produktach, które wprowadzimy aby mogły służyć w praktykach lekarskich. Podliczyłem też ilość informacji, którą jak najszybciej chcielibyśmy podzielić się na łamach Mojej Praktyki. To co już mamy wystarczy na nastepne 10 lat publikowania. Zapraszam na nasze www.polorto.com.pl, a teraz do przejrzenia tego numeru.

Tomasz Stefańczyk

 

Strona korzysta z plików cookies Polityka Prywatności