Ortodonta » Czasopismo ortodontyczne – Moja Praktyka

Nagłówek

Indywidualnie projektowane aparaty
Logowanie

Konto modeli cyfrowych

Czasopismo ortodontyczne – Moja Praktyka

John Flutter - Uproszczenie leczenia ortodontycznego przy zastosowaniu aparatu TRAINERTM
Aparaty TRAINER pracują w sposób całkowicie odmienny od innych ruchomych aparatów ortodontycznych. Aparat T4K powoduje modyfikację mięśniówki jamy ustnej i za pośrednictwem poprawionego układu mięśniowego przesuwa zęby i zmienia kształt łuku.
Mark Coreil - Leczenie estetyczne bez kompromisów OBALAMY MITY O ZAMKACH CERAMICZNYCH
Wielu lekarzy obawia się, że stosowanie zamków estetycznych w istotny sposób pogorszy wyniki leczenia pacjentów w związku z niedoskonałościami aparatów estetycznych. Jednakże aparaty estetyczne mogą być stosowane bez obniżania efektywności terapii mechanicznej, nawet w najbardziej skomplikowanych przypadkach. W tym artykule autor omawia większość typowych mitów dotyczących systemów cera-micznych.
Michael C. Alpern - Rozwój praktyki i mniejszy stres - ewolucja ortodoncji
Poszukiwania najefektywniejszej metody leczenia ortodontycznego mają charakter procesu ewolucyjnego. Zostały zapoczątkowane przez Edwarda Angle’a i jemu współczesnych, którzy szybko zdali sobie sprawę z nieuniknioności ciągłych starań i zmian. Wprowadzane ulepszenia prowadziły do polemik, a czasem nawet do gorących sporów. W ten sposób rodziły się nowe idee, dzięki którym następował postęp. Proces ten trwa do dzisiaj, niezmiennie od czasów Angle’a. Niedawno wprowadzone innowacje wydają się bardzo ekscytujące. Po ponad dwudziestu latach stosowania kombinacji systemów zamków ze skrzydełkami pojedynczymi i zamków podwójnych całkowicie zmieniłem swoje podejście do leczenia. Szczegółowo omówię tu liczne korzyści, które dzięki temu zyskałem. Połączenie nowego systemu miniaturowych bezligaturowych zamków firmy GAC – systemu In-Ovation® R ze stosowanym przeze mnie Systemem Stało-Czynnościowo-Szynowym wykorzystującym łuki BioForce®, dało w wyniku synergii rezultaty, których rok wcześniej po prostu nie mogłem sobie nawet wyobrazić.
Jerry R. Clark, Jack Gebbie - Zwiększenie efektywności i zyskowności gabinetu dzięki zastosowaniu zamków samoligaturujących In-Ovation
Niniejsze badanie zostało przeprowadzone w celu uzyskania opartych na podstawach naukowych informacji pozwalających na zweryfikowanie wielu z nich w odniesieniu do jednego z systemów zamków samoligaturujących, a mianowicie In-Ovation®
 

Od Redaktora

 

 

Szanowni Czytelnicy,

Wiosenne „odnawianie” to dobry moment na artykuły ortodontyczne.

W tym wydaniu mamy artykuły czterech autorów.

Dr M. Coreil pokazuje jak przez wiele lat robił co mógł aby uniknąć stosowania elementów estetycznych w aparatach stałych. I jak sam potem konstatuje były to wymówki dla samego siebie. Dlaczego zmienił zdanie ? Bo pacjenci chcą wydawać pieniądze tam gdzie wiedzą iż otrzymują usługę najwyższej jakości i stosuje się najwyższej jakości materiały. Czy to nie oczywiste, że każdy z nas jeśli płaci to nie chce zgadywać co dostanie lecz najlepiej jak można chce zainwestować własne pieniądze w swoje zdrowie ? Pacjenci często chcą estetyki nie tylko po leczeniu ale i w trakcie. I coraz częściej wiedzą , że jeśli u kolegi widzieli aparat estetyczny to i sami chcą taki nosić. Na nic lekarskie wymówki w świecie Googola. Lekarz może kupić dowolny materiał na taki aparat. On decyduje ale pacjent ocenia. Zawsze. Słaby materiał może dużo popsuć i stąd obawy i wymówki lekarskie. Może lepiej przeczytać o obiekcjach i rozwiązaniach dla lekarza i pacjenta ? O tym jest ten artykuł. I można go wykorzystać natychmiast po przeczytaniu pod warunkiem , że dobrze dobierze się rozwiązanie – zainwestuje w odpowiedniej jakości materiał i umiejętne wykorzysta.

Dr M. C. Alperm napisał jak poszukiwał najefektywniejszej metody leczenia ortodontycznego. Wskazuje to rozwiązanie w kompilacji leczenia aparatem stałym o określonych cechach i aparatami czynnościowo-szynowymi. Myślę, że wielu czytelników poszukuje swoich rozwiązań i warto zapoznać się z doświadczeniami kogoś kto tę drogę i wybory dokonał. Lekarz ortodonta ma tyle zmiennych do okiełznania, że można się pogubić. Czytanie opinii innego lekarza na pewno skraca czas na dojście do określonych wniosków.

Dr J. Flutter w swoim artykule koncentruje się na aparatach czynnościowych. Opisuje swoje skorelowane działania i to wszystko po to aby Pacjent był pewny, iż dobrze wybrał lekarza. Końcowy efekt leczenia i jego dokładność, stabilność oraz detal to najlepsza gwarancja dobrej opinii lekarskiej. Zawsze warto traktować Pacjenta indywidualnie i całościowo. W przypadku zmiany lekarza taki Pacjent zawsze trafia do tego z najlepszą opinią.

J. Clark opisuje efektywność i zyskowność gabinetu stosującego zamki samoligaturujące. Temat już znany od strony zamków typu SL. W Polsce przy założeniu, że lekarz przyjmuje około 10 nowych pacjentów miesięcznie można przyjąć, że wartość 1h pracy lekarza ortodonty to przeciętnie 600 pln +. Na pewno każdy czytelnik może samodzielnie zastanowić się nad jego parametrami i zapewne ktoś może się jeszcze zdziwić, że jego parametry nie odbiegają od tych podanych przez autora (z USA). Wniosek jest ten sam odkąd wprowadziliśmy rozwiązania SL dla lekarzy w Polsce. Zamki SL są obowiązkiem dla lekarza ortodonty. Z drobną uwagą, że nie dotyczy to każdego zamka/produktu SL. Przy złym wyborze można się bardzo zniechęcić.

Tomasz Stefańczyk 

 

Strona korzysta z plików cookies Polityka Prywatności