Ortodonta » Czasopismo ortodontyczne – Moja Praktyka

Nagłówek

Indywidualnie projektowane aparaty
Logowanie

Konto modeli cyfrowych

Czasopismo ortodontyczne – Moja Praktyka

James J. Hilgers - Masz tylko jedną szansę aby wywrzeć dobre wrażenie na pacjencie…
Najlepsze gabinety ortodontyczne, jakie kiedykolwiek widziałem, miały jedną wspólną cechę. Były bardzo dobrze zarządzane. Jest jeden ważny czynnik, który warunkuje proces rozwoju. W celu posiadania na dłuższy czas , zaangażowanych i energicznych pracowników, koniecznym jest ich chronienie. Ty osobiście oczywiście możesz przyjmować pacjenta za pacjentem, ale twoja pomoc nie! Pracownicy pracują dobrze tylko w środowisku wzajemnego wspomagania i względnie wolnym od stresu. Największym powodem rotacji pracowników nie jest brak odpowiedniego wynagrodzenia, ale istniejące w biurze wewnętrzna presja i konflikty. To bardzo ważne dla trwałości twojej praktyki, aby proces rozwoju odbywał się na stałej i solidnej podstawie.
R.G. "Wick" Alexander - Praktyczne podejście do form łuków. 
Ronald M. Ronione - Mechanika a zarządzanie: Konflikt czy współzależność?
Wielu ortodontów bierze udział w kursach oferujących praktyczne porady dotyczące przeprowadzania pierwszych wizyt z nowymi pacjentami, priorytetów zarządzanie etc… I rzeczywiście wkładają wiele starań we wprowadzenie tych usprawnień. Ich problem stanowią pacjenci, których obecnie leczą. Wielu z nich podchodzi do tego w sposób dość cyniczny: „moja praktyka byłaby wspaniała, gdybym nie musiał „użerać się” na co dzień z tymi pacjentami”.
Robin L. Elledge - Rozważania nad konfliktem i współpracą
Chciałabym się z wami podzielić kilkoma przemyśleniami i technikami na temat zarządzania konfliktem, które mogą być pożyteczne. Powinieneś podzielić się tym ze swoim personelem. Dyskutuj o tym ze swoimi asystentami. Jak radzić sobie z bieżącymi konfliktami i jak ich unikać. Ustal warunki i oczekiwania które mogą wyniknąć w przyszłości.

Od Redaktora

 

Z radością i ogromnymi nadziejami oddajemy do rąk Państwa nową, polską gazetkę dotyczącą spraw ortodoncji. Chcieliśmy stworzyć pismo, które poziomem zainteresuje lekarzy zajmujących się problemami ortopedii szczękowej (ortodonci, chirurdzy szczękowi) jak również mamy nadzieję na zainteresowanie techników dentystycznych. A ponieważ wiemy, że nie ma rzeczy niemożliwych, oto macie Państwo w swoich rękach pierwszy egzemplarz „Mojej Praktyki” .Jest to nowo narodzone dziecko i mamy nadzieję, że szybko dorośnie także przy Waszej pomocy. Wierzymy, że to pismo stanie się polem wymiany poglądów, doświadczeń i badań naukowych. Ważna jest dla nas współpraca tych z Państwa, dla których stały rozwój polskiej myśli ortodontycznej jest równie istotny jak dla naszej firmy. Na łamach będziemy zamieszczać przekłady prac lekarzy ortodontów z całego świata oraz rodzime publikacje. Świat dzięki rozwojowi nowoczesnej komunikacji staje się coraz mniej nieznany. Wierzymy, że i Polska będzie miała swój udział w postępie nauki z dziedziny stomatologii. Między innymi dzięki poznawaniu nowych metod oraz merytorycznej, naukowej wymianie myśli na łamach. Zapraszam do przejrzenia pierwszego numeru. Można go również otworzyć na naszych stronach. Oczywiście jest dostępna bezpłatnie.

Tomasz Stefańczyk

 

Strona korzysta z plików cookies Polityka Prywatności