Ortodonta » Czasopismo ortodontyczne – Moja Praktyka

Nagłówek

Indywidualnie projektowane aparaty
Logowanie

Konto modeli cyfrowych

Czasopismo ortodontyczne – Moja Praktyka

James J. Hilgers - Metoda pośredniego klejenia zamków.
Nie ma wątpliwości że pośrednia metoda klejenia zamków znacznie poprawia jakość oraz ułatwia leczenie ortodontyczne. Odnoszę wrażenie, że około 30% rezultatów leczenia w ortodoncji związana jest z dokładnością ustawienia zamków na zębie.
Jerry R. Clark - Jak sprzedać praktykę.
Większość praktyk ortodontycznych warta jest setki tysięcy dolarów. Niestety na skutek złej organizacji „sprzedaży usług” i braku odpowiednich strategii biznesowych niewielu ortodontów zdaje sobie sprawę, jaki potencjał może mieć w sobie ich praktyka.
Michael L. Swartz - Łuki „utility” z TMA.
Beta tytanizm (TMA) opracowano na Uniwersytecie w Connecticut i wdrożono do produkcji w Ormco w roku 1980, jest to stop tytanowo – molibdenowy. Posiada on 42% sztywności drutu stalowego o podobnej wielkości przekroju, a jego zakres sprężystości jest ponad dwukrotnie większy.
James E. Eckhart - Chrapanie.
Kiedy osoba śpiąca, chwilowo przestaje oddychać występuje zjawisko nazywane bezdechem periodycznym we śnie. Jeżeli przyczyna ograniczona jest do centralnego układu nerwowego, dentysta niewiele może pomóc. Jeżeli przyczyna jest zablokowanie dróg oddechowych (Obstructive Sleep Apnea/OSA) spowodowane zapadaniem się języka, miękkiego podniebienia i gardła, dentysta często może zaradzić problemowi, stosując różne techniki.
J. Courtney Gorman - Kolorowe „elastiki” ligatury elastyczne.
W naszej praktyce proponujemy kolorowe ligatury „O” każdemu pacjentowi na każdej wizycie, nawet pacjentom leczonym technika lingwalną. Brzmi zabawnie, że nawet pacjenci leczeni ta metodą chcą mieć kolorowe ligatury wewnątrz jamy ustnej. Nie ma stereotypu pacjenta leczonego ligaturami kolorowymi. Nawet dorośli leczeni zamkami typu Spilit decydują się też na kolory; a niektórzy nastolatkowi z zamkami typu Mini Diamonds ich nie chcą. Nie dowiesz się tego, zanim nie zaproponujesz, i musisz pytać o to na każdej wizycie.
Robin L . Elledge - 10 przykazań wzorowo funkcjonującej PRAKTYKI.
Zbyt często, gdy ortodonci rozmawiają o jakości leczenia, rozmowa ogranicza się do tematu jakości wyników klinicznych. Chociaż jest to istotne z punktu widzenia sposobów leczenia, zasady ortodontyczne są tylko podstawą , na której należy budować. Jakość to miecz obosieczny. Z jednej strony mamy jakość produktu lub „ to co uzyskujesz”. Obie strony miecza muszą być „ostre jak brzytwa”, aby osiągnąć pożądane wyniki.

Od Redaktora

Szanowni Czytelnicy, 

„I cóż powiecie na to, że już się zbliża lato ?”- zawsze o tej porze roku przychodzi mi do głowy ten właśnie wierszyk Brzechwy, będący dla mnie zwiastunem czegoś szczególnie miłego. I choć obecna pogoda jako żywo, przypomina jesienną szarugę, my tym się nie zrażamy i ślemy do rąk Państwa nowy, letni numer Mojej Praktyki.

Jak na okres wypoczynkowe - urlopowy przystało proponujemy materiał nieco lżejszy ale nader pouczający. Myślę tu szczególnie o pierwszym z serii artykułów Robin Elledge omawiającym standardy dobrze prowadzonej praktyki. Mam nadzieję, że seria ta pomoże, szczególnie młodszym kolegom, odnaleźć parę tzw. prawd oczywistych wpływających na jakość usług w gabinecie. Już samo motto artykułu - „sukces nie trawa wiecznie”- powinno zmusić nas do zastanowienia czy aby tego co robimy nie da się zrobić jeszcze lepiej.

Doskonałe uzupełnienie tego tematu stanowi artykuł J. Clarka pt. „Jak sprzedać praktykę ?”. Dziś wydaje się, że problem ten nie jest jeszcze na czasie, ale gdyby zastosować się do zaleceń autora, to wielu z nas już powinno rozpocząć tzw. okres przejściowy.

Tym z Państwa, którzy w trakcie leczenia, konserwatywnie trzymają się tradycyjnych sekwencji łuków, dedykuję artykuł M. Swartza na temat drutów TMA. Może zdecydujecie się na zastosowanie drutów nowszej technologii. Przyznam, że całkowicie podzielam zdanie autora, co do ogromu zalet tego stopu. Ma on niestety jedna wadę - jest nią cena. Ale i tu rysuje się pewna nadzieja na przyszłość. W tym roku firma ORMCO traci wyłączność na produkcję TMA, a wejście rynek konkurencji jak wiadomo obniża cenę.

Czymże byłoby nasze Pismo bez dwóch sztandarowych nazwisk J. Hilgersa i S. Williamsa. Oczywiście znajdziecie je Państwa w bieżącym numerze. J.Hilgers, tym razem przekonuje nas do stosowania pośredniej metody klejenia zamków ( mnie raczej nieskutecznie) a S. Williams przedstawia analizę Steinera w ramach tzw. „Żółtej Książki”.

A gdy już to wszystko Państwo przeczytacie i zrelaksujecie się na urlopie, to proponuję, zaplanujcie sobie pracowitą kursową jesień. Szczegóły znajdziecie na kolejnych stronach pisma.

Pozostaje mi już tylko życzyć wszystkim czytelnikom udanego letniego wypoczynku, wielu miłych i niezapomnianych wrażeń, a przede wszystkim doładowania energetycznych akumulatorów na cały następny rok.

 

Strona korzysta z plików cookies Polityka Prywatności