Ortodonta » Czasopismo ortodontyczne – Moja Praktyka

Nagłówek

Indywidualnie projektowane aparaty
Logowanie

Konto modeli cyfrowych

Czasopismo ortodontyczne – Moja Praktyka

Joe H. Mayes - Ulepszając skuteczność aparatu - zawias Herbsta. Nowa odpowiedź na stary problem.
Historycznie, jednym z najbardziej powszechnych problemów, przed jakim staje ortodoncja jest korygowanie II klasy wad zgryzu. Kiedy pacjent jest ciągle w fazie wzrostu, możliwe jest wspomożenie wzrostu żuchwy w powiązaniu z górną częścią twarzy dzięki użyciu aparatu nazywanego HERBST.
Ronald M. Roncone - Honorarium.
Panuje powszechne niezdecydowanie i zakłopotanie wśród ortodontów , kiedy z kolegami, pacjentami i rodzicami omawiane jest honorarium za leczenie (choć przecież ustalanie ceny jest nieuniknione). Oczywiście nie powinno temu towarzyszyć poczucie winy (chociaż prawdopodobnie tak jest), które jest przyczyną tej niechęci, chociażby dlatego, że leczenie ortodontyczne, w przeciwieństwie do pozostałej opieki medycznej, dramatycznie się poprawia ponieważ jego koszty realne na przestrzeni dziesięcioleci zmalały.
Michael L. Swarz - TMA jako drut wygodny i skuteczny w pracy.
TMA ma kilka unikalnych właściwości dobrze pasujących do zastosowania w ortodoncji. Najbardziej widoczną jego zaletą jest wzrastająca sprężystość (dwa razy większa niż stali nierdzewnej) przy równoczesnym odpowiednio dobrym zakresie pracy plastycznej.
 

Od Redaktora

 

Witam Czytelników Mojej Praktyki,

Jej kolejny numer tuż przed wakacjami poświęcony jest kilku tematom.

Artykuł dr Joe H. Meyer o aparacie typu Herbsta może przybliżyć ten „archaiczny” aparat wielu ortodontom. Pamiętam jak kilka lat temu miałem okazję być zapytanym o przedstawienie propozycjj8i tematu na zorganizowanie szkolenia. Lektor, którego zaproponowałem, pracujący na co dzień w znanym Uniwersytecie w Europie koniecznie chciał przedstawić aparat Herbsta z entuzjazmem opowiadając mi o jego „nowej twarzy”. Podzieliłem się tym entuzjazmem z pytającym o szkolenie i otrzymałem odpowiedź, że jest to przeżytek i to niefunkcjonalny. Nareszcie teraz odważyliśmy się po raz kolejny i tym razem, mam nadzieję, skuteczny przedstawić Ten aparat w użyciu praktyki ortodontycznej w USA. Sami Państwo zobaczycie jak działa.

Drut TMA jest już Państwu znany od wielu lat praktycznego stosowania (może jednak nie wszystkim?). jak do tej pory mało o nim pisano. Artykuł dr Michaela Swartza, którego niedawno mieliśmy okazję poznać na kursie w Polsce (pierwszym, ale na pewno nie ostatnim) przedstawia TMA w jego pierwotnym zastosowaniu. Gdzie go można uplasować wśród swoich typowych sekwencji drutów mówi po części jego artykuł. Ronald M. Ronione pisze o Honorarium za leczenie. Temat wybrany nieprzypadkowo na czas przed wakacyjny. Myślę, że wielu z Państwa czytając ten artykuł będzie miało podnietę do zastanowienia się nad swoją praktyką: „gdzie jest i dokąd zmierza”, a w konsekwencji dokona świadomych poprawek w swojej pracy jeśli takie będą wnioski końcowe. Proszę pamiętać, że „bez zysku nie ma żadnego postępu” i „jest wiele sposobów na osiągnięcie tego zysku”. Mam nadzieję, że okres wakacyjny upłynie Państwu znakomicie, zdążycie wypocząć i dać z siebie jeszcze więcej już po wakacjach. W końcu o to chodzi żeby dawać z siebie innym jeszcze więcej. Część tego dawania wraca kiedyś do nas.

Jeśli macie Państwo komentarze do Mojej praktyki (wszystkie, nawet krytyczne są mile widziane bo „życie” na łamach stanowi o czasopiśmie) lub chcielibyście publikować własne spostrzeżenia z ortodoncji to zapraszam do przesłania informacji na adres redakcji. W kolejnym numerze Mojej Praktyki zapewne będzie dużo się działo. Przygotowujemy też pewne zmiany, które może zaskoczą, ale jak zawsze będą zmianami na lepsze.

Zapraszam do przejrzenia i poczytania tego numeru oraz na nasze strony www.polorto.com.pl gdzie można przeglądać Moją Praktykę.

Przesyłam ta droga pozdrowienia

Tomasz Stefańczyk

 

Strona korzysta z plików cookies Polityka Prywatności