Ortodonta » Streszczenia artykułów – Moja praktyka Nr 2/2013

Nagłówek

Indywidualnie projektowane aparaty
Logowanie

Konto modeli cyfrowych

Streszczenia artykułów – Moja praktyka Nr 2/2013

Nowa era ortodoncji cyfrowej.

Jeffrey T. Kozlowski

Streszczenie

Prawidłowe leczenie ortodontyczne techniką łuku prostego wymagałoby stosowania aparatów skonstruo-wanych specjalnie dla danego pacjenta na podstawie indywidualnych cech anatomicznych. Obecnie, dzięki postępowi w zakresie oprogramowania komputerowego oraz skanowania i wytwarzania cyfrowego, taka idea stała się rzeczywistością i praktyczną możliwością dla Twojej praktyki ortodontycznej. Indywidualnie projektowany aparat systemu InsigniaTM jest pierwszym aparatem, którego działanie oparte jest na zasadzie techniki łuku prostego. Składa się on z dwu komponentów: elementów aparatu – zamków, łuków i pozycjonerów oraz oprogramowania do trójwymiarowego wirtualnego planowania leczenia w czasie rzeczywistym.

Prezentacja przypadku klinicznego: Niechirurgiczne Leczenie Zgryzu Otwartego Szkieletowego z Klasą III.

Rafael Garcia Espejo, Juana Ma Ruiz Rodriguez

Streszczenie

W prezentowanym przypadku klinicznym dr Espejo i dr Rodriguez zastosowali system pasywnego samoligaturowania (PSL) i zaawansowane technologicznie łuki, którym przypisują intensyfikację procesu fizjolo-gicznej rozbudowy łuku zębowego w wymiarze poprzecznym, niezbędnej w leczeniu zgryzów otwartych, natomiast wyciągom elastycznym przypisali w tym zakresie rolę drugorzędną. W ich praktyce klinicznej wspomniane instrumentarium powoduje generowanie dodatkowej przestrzeni w sklepieniu przedsionka podniebienia, co pozwala na samoistną repozycję języka z dala od strefy międzyokluzyjnej i wspomaga proces remodelingu obszaru zębowo-wyrostkowego, co jest kluczowe dla umożliwienia zamykania się zgryzu. Ważnym aspektem w uzyskaniu takich rezultatów w zaledwie 12 miesięcy było precyzyjne pozycjonowanie zamków i zastosowanie generujących niskie tarcie (fioletowych) łuków TMA, które zapewniły uzyskanie prawidłowego zaguzkowania.

Zastosowanie cyfrowej fotografii stomatologicznej w ortodoncji.

Jolanta Sajkowska, Marcela Sajkowska

Streszczenie

Fotografia kliniczna pacjentów od wielu lat jest standardem diagnostyki w ortodoncji na świecie. Obecnie również w Polsce w wielu praktykach ortodontycznych fotografia stomatologiczna stała się już jednym ze standardów postępowania.

Prezentacja przypadku. Wielospecjalistyczne leczenie trudnego przypadku znacznie przemieszczonego kła żuchwy: obserwacja długoczasowa.

Morton S. Wintner

Streszczenie

Wraz z udoskonalaniem technik chirurgicznego odsłaniania zębów zatrzymanych oraz augmentacji i regeneracji tkanek, rokowanie w leczeniu takich trudnych przypadków jest coraz korzystniejsze. Prawidłowa diagnoza, postępowanie chirurgiczne i zastosowanie biomechaniki ortodontycznej są czynnikami niezbędnymi do uzyskania fizjologii w aspekcie śluzówkowo-dziąsłowym. W niniejszym artykule opisano leczenie przypadku zatrzymanego i znacznie przemieszczonego prawego kła żuchwy z 18-letnim okresem obserwacji.

Pomoc kliniczna. Samozabezpieczająca sprężyna separacyjna.

Sudhanshu Kansal, Piush Kumar, Gurkeerat Singh, Keneisenuo Kire

Wyślij do znajomego
Strona korzysta z plików cookies Polityka Prywatności