Ortodonta » Streszczenia artykułów – Moja Praktyka nr 4/2013

Nagłówek

Indywidualnie projektowane aparaty
Logowanie

Konto modeli cyfrowych

Streszczenia artykułów – Moja Praktyka nr 4/2013

Kompletna Ortodoncja Kliniczna.

Antonino G. Secchi

Streszczenie

System ortodontyczny CCO zapewnia kontrolę, przewidywalność oraz efektywność terapeutyczną we wszystkich przypadkach. Ten złożony koncepcyjnie i prosty w stosowaniu system łączy w sobie uznane zasady ortodontyczne i sprawdzone techniki będące owocem najzdolniejszych umysłów ortodoncji (między innymi Angle’a, Tweeda, Rickettsa, Andrewsa, Rotha, Alexander’a, McLaughlina oraz Damona).
System ten wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne, które w optymalny sposób ułatwiają stosowanie nowej, wydajnej i kompleksowej filozofii leczenia.
CCO kładzie nacisk na trójwymiarową analizę szkieletową oraz zębową. Ponadto system ten łączy koncepcje wywodzące się z periodontologii, stomatologii odtwórczej i chirurgii stomatologicznej.

Kontrola rotacji kłów skuteczna dzięki precyzyjnemu kształtowi podstaw zamków.

Straty Righellis

Streszczenie

Doginanie łuków w celu kompensacji niedoskonale wyprofilowanych podstaw zamków niepotrzebnie wydłuża czas spędzony przy fotelu. Stosowanie dogięć typu offset celem utrzymania kontroli często wywołuje dodatkowe niepożądane przesunięcia zębów, wydłużając w efekcie czas leczenia. Prodigy SL jest preferowanym przeze mnie systemem aktywnych zamków nie tylko ze względu na doskonałą kontrolę rotacji, lecz także na szereg innych właściwości.

Aparaty lingualne, które pokochasz.
Leczenie coraz większej liczby pacjentów niewidzialnymi aparatami ortodontycznymi.

Ronald M. Roncone

Streszczenie

W związku z niełatwym procesem uczenia się, powszechną akceptacją widocznych aparatów ortodonty-cznych przez obywateli USA oraz takim innowacjom, jak przezroczyste zamki, ortodoncja lingualna, poza nielicznymi wyjątkami, praktycznie zaniknęła. Ponownie zaczęło wzrastać zainteresowanie stosowaniem zamków lingualnych w ortodoncji w związku z wysokim zapotrzebowaniem wśród pacjentów na aparaty niewidoczne. Następną fazą w rozwoju systemów lingualnych były z natury rzeczy zamki lingualne samoligaturujące. System ten pozwala klinicystom na korygowanie mniejszych wad zgryzu przy niewielkim nakładzie czasowym pracy z pacjentem w gabinecie i z wykorzystywaniem prostego leczenia drutami okrągłymi.

Strona korzysta z plików cookies Polityka Prywatności