Ortodonta » Indywidualnie Projektowane Aparaty (IPA)

Nagłówek

Indywidualnie projektowane aparaty
Logowanie

Konto modeli cyfrowych

Indywidualnie Projektowane Aparaty (IPA)

DDP-Ortho

Program DDP-Ortho (wersja Windows)
Program DDP-Ortho (wersja Mac)

Krótki filmowy przewodnik po IPA

Zacznij z IPA – wariant I
Zacznij z IPA – wariant II
Zacznij z IPA – wariant III

Pobierz instrukcję pracy z IPA

IPA (Indywidualnie Projektowane Aparaty) to system pozwalający na precyzyjne pozycjonowanie zamków na rzeczywistym modelu zgryzu pacjenta, który został przeniesiony w świat cyfrowy.

r1_ipa
Przy wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania DDP-Ortho (darmowe) lekarz może bardzo dokładnie ustalić pozycję zamka na każdym zębie wykorzystując swoją najlepszą wiedzę z tego zakresu.
Do wyboru lekarz ma kilka systemów zamków, począwszy od tradycyjnych dwuskrzydełkowych a skończywszy na samoligaturujących).

r3_ipa

Na wstępie program pozycjonuje zamki według określonych i zdefiniowanych zasad (dla wybranego systemu zamków) ustawiając ich szczelinę w odpowiedniej odległości od krawędzi siecznej zęba. Lekarz w zależności od wady zgryzu pacjenta oraz indywidualnych cech uzębienia może dowolnie zmienić tę wstępną pozycję przesuwając zamek w kierunkach okluzyjno-dziąsłowym, mezjalno-dystalny oraz nadając mu angulację.

r4_ipa

Po zatwierdzeniu pozycji zamka na każdym zębie, laboratorium przygotowuje pozycjonery, które dokładnie przeniosą ustaloną na modelu cyfrowym pozycję zamka na zęby.

r5_ipa

Lekarz otrzymuje z laboratorium pozycjonery na oba łuki zębowe z osadzonymi w nich zamkami, które wybrał na etapie projektowania aparatu.

r6_jpg

Budowa pozycjonera pozwala na stabilne umieszczenie zamka na zębie oraz na wygodne naświetlenie kleju nałożonego na podstawę zamka gdyż dostępna jest ona z 3 stron. Dla wygody nakładania pozycjonerów w ustach pacjenta lekarz może je dowolnie i w łatwy sposób podzielić na mniejsze fragmenty (ze względu na stabilność osadzania pozycjonerów zaleca się dzielenie ich na odcinki nie mniejsze niż obejmujące 2 zęby). Po naklejeniu i naświetleniu zamków lekarz w bardzo łatwy sposób może usunąć pozycjonery.

Strona korzysta z plików cookies Polityka Prywatności