Ortodonta » Zamki nowej generacji – samoligaturujące (SL)

Nagłówek

Indywidualnie projektowane aparaty
Logowanie

Konto modeli cyfrowych

Zamki nowej generacji – samoligaturujące (SL)

In-Ovation_Film

Klinicznie sprawdzony sposób leczenia, który wyrównuje zęby delikatniej i pozytywnie zmienia estetykę twarzy, w większości przypadków bez ekstrakcji i bez aparatów rozrywających szew podniebienny.
Wykorzystuje zjawisko mechanizmu poślizgowego, który nie wymaga dużych sił do przesuwania zębów. W wyniku tego Twoje leczenie nie tylko zajmuje mniej czasu i wymaga mniej wizyt u ortodonty, ale też jest znacznie wygodniejsze niż przy użyciu tradycyjnych zamków. Zamki bezligaturowe nie muszą być “dowiązywane” i są łagodne dla zębów oraz tkanek. W innych rodzajach zamków stosowane są ligatury elastyczne lub aktywne klapki, które “wiążą” łuki do zamków. Ligatury elastyczne i aktywne klapki mogą działać jak “hamulce” w wyniku czego pojawia się tracie i nacisk skutkując dłuższym i mniej komfortowym leczeniem.
Zamki SL systemu Carriere oraz In-Ovation dostępne są w technice IPA (Indywidualnie Projektowane Aparaty) – Ortodonta może precyzyjnie zaprojektować pozycję zamków na zębie na podstawie modelu digitalnego korzystając ze specjalistycznego programu komputerowego.

Więcej informacji: o systemie Carriere oraz o systemie SL In-Ovation

Wyślij do znajomego
Strona korzysta z plików cookies Polityka Prywatności